5 tipů na první lekci powerjógy

Dýchejte nosem

Při lekci powerjógy se dýchá plným jógovým dechem. Ze začátku to však nemusí jít zrovna automaticky. V takovém případě nic neřešte a dýchejte přirozeně a klidně. Důležité je, aby výdech i nádech procházel nosem. Než získáte kondici, je možné, že se občas zadýcháte. V takovém případě zvolněte tempo a odpočiňte v pozici dítěte než se připojíte zpátky ke skupině.

Jezte dopolosyta

Když ne vždy, tak alespoň před jógou. Doporučuje se nejíst dvě hodiny před cvičením, ale není to podmínka, záleží na Vašich pocitech. Nesmíte být nacpaní (v některých pozicích byste si to vyčítali), ani hladoví.

Na lekcích jógy není potřeba pít jako při jiných „fitness aktivitách“, ale pokud máte často žízeň, vezměte si s sebou lahev s vodou.

Poslouchejte své tělo

Na powerjóze je nejdůležitější, jak se cítíte vy sami. Lektor je pouze průvodcem. Když nemůžete, odpočiňte. Pokud je Vám nějaká pozice vyloženě nepříjemná, vynechte ji a poraďte se po lekci, jestli ji provádíte ohleduplně k svému tělu.

Zahoďte urputnost

Užijte si svou lekci. Cílem jógy není zacházet v pozicích do bolesti, ani mít za každou cenu nohu nejvýš ze všech. Cvičte tak, abyste se cítili pohodlně. Na každém těle vypadá jóga jinak, ale vždy krásně. Na první lekci možná budete mít pocity slona v porcelánu, ale buďte k sobě trpěliví a tolerantní.

Pohodlí především

Pro oblečení platí jediné doporučení. Nesmí Vás omezovat. Doporučuji také zamyslet se nad spodním prádlem. Může Vás zbytečně rozhodit, když si uvědomíte, že si v pozici střechy může celá tělocvična prohlédnout Vaše tanga s jahůdkami. Boty neřešte, cvičí se na boso. Je dobré mít podložku, nejlépe speciální jógovou podložku (aby to neklouzalo), dají se pořídit v každém sportu v různých kvalitách i designech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *